29 Kasım 2011

Teppanyaki Alaturka'da Bloggerlar Toplandı!

Hafta sonu çok özel bir buluşma için Teppanyaki Alaturka'da buluştuk. Henüz açılmayan bu mekan bizi 'erken' konuk etti ama aralıkta açılıyor ve ben çok sık gideceğim o kesin! Yemekleri enfes güzel,mimarisi göz alıcı,çalışanları çok güler yüzlü ve samimi,mekan da bir o kadar sıcaktı. Ama en güzeli yine birbirinden güzel bloggerlarla tanıştım. İnsanın hobisi sayesinde harika insanlar tanışması müthiş keyifli bir durum!
Sıkı durun! Çünkü sizi birbirinden güzel kızlarla ve ve leziz yemeklerle baş
başa bırakıyorum! :)Ankara'daki mekanlar genellikle birbirinin benzeridir. Farklı ve alışılagelmedik yemekler yemek, değişik bir ortamda bulunmak isteyenler bu durumdan sıkça şikayet ederler. Teppanyaki nin en güzel özelliği 4- 5 kişililk masalarda tabağınızın hemen önünde işinin ehli Çin'li şeflerin 'size özel ' yemek yapması. Bu durum insanı öyle özel hissettiriyor ki!  Yediğiniz herşeyin nasıl yapıldığını izlemek,mis gibi kokusunu duymak ise başka bir deneyim oldu benim için.


Mekandan içeri girdiğim anda 'Ecem hanım hoşgeldiniz' diyerek beni şaşırtan, ilgi ve alakada beş yıldız alan bu mekan Uzakdoğu mutfağının yanında mantı,adana gibi Türk yemeklerini de barındıran zengin bir içeriğie sahip. Toplantılarınıza ev sahipliği yapacak olan VIP odaları, yok ben menüden yemek seçeyim 'pişsin öyle gelsin' diyenler için ayrı bir bölüme, yemekten önce veya sonra 'demlenmek' isteyenlere özel 2 adet barı da mevcut.

Acılı-ekşi çorbası annemin 'hasta çorbası'na çok benziyor. İçinde her türlü sebze ve vitamin olan,şifalı olduğuna inandığım çorbaya çok yakın üstelik acı! Ki ben acı çoook severim num num.Yediğim en güzel 'Ali Nazik'  kesinlikle buradaydı (üzgünüm anne!) Servisteki resimleri koymuyorum canınız fena halde çekebilir! Yemekten sonra kızarmış ananas üzeri dondurma,tüm bu yemekleri sindirmek için elmalı çay,ve o bitki çayı süzgeci beni benden aldı.

Haftasonunun bu tatlı kaçamağını bizimle paylaşan sevgili blogger arkadaşlarım Zülal , yazılarını severek okuduğum Minikkuş  ilk kez tanıştığım ve kaç yıllık arkadaş gibi sohbet ettiğimiz güzeller güzeli bir o kadar da samimi Buket hepinize tekrar teşekkür ediyorum.Ve tabiiki  bu güzel mekanda bizi ağırlayan Teppanyaki Alaturka ekibine tekrar teşekkürler.

Açılmasını dört gözle bekliyorum!! Koşarak noodle yemeğe geleceğim ilk fırsatta :)