30 Aralık 2011

Elveda 2011

Vedalar beni hep hüzünlendirir. Bir şehre,mekana yada sevdiklerine veda etmek üzücüdür. Bu nedenle 2012'nin geliyor olmasından çok 2011'e veda etmek anlamına geliyor benim için yılbaşı.2011 benim için kimi zaman eğlenceli, bazen bol kahkahalı,heyecanlı, bazen de üzücü,can sıkıcı geçti herkeste olduğu gibi.

2011 yazında arkadaşlarımın babalarını ard arda kaybettik. Ve sevdiğim insanların çeşitli sağlık problemleri canımızı sıktı.Ve ben bir kez daha anladım ki sağlık herşeyden önemli.

Bu sene wishlist yapmadım çünkü hayattan beklentilerim git gide farklılaşıyor. Her gün kendimi yeniden keşfedip, yeni şeyler öğrenmek yarın ne olacağının bilinmezliğinin güzelliği beni heyecanlandırıyor. Yaptığım güzel ve kötü şeylerin ayrımını yapıyorum yılın son günlerinde. Hatalarımı gözden geçirip tekrar yapmamak üzere bir rafa kaldırıyorum belkide..

2012'den beklentim yok değil aslında. Hayatımın dönüm noktası olacak bu senede planlarım var benimde kendime göre. Yılın 2. yarısından sonra yaşadığım şehri değiştirmek istiyorum mesela. Diplomamı aldıktan sonra yaşam okuluna devam edeceğim ve ayaklarımın üzerinde durmaya devam edeceğim. 

2012'den istediğim sevdiklerimle bir arada olmak. Daha fazla anlayışlı olabilmek, göremediğim şeyleri görmek,yanlış kararlar vermemek,saçlarımın kendi rengine bir an önce kavuşması,anı yaşayabilmek,içinden geleni yapmak, daha fazla huzur, mutluluk,sağlık,irade, daha fazla stil sahibi insan görmek sokaklarda :)

Dilerim sizin de kendiniz ve sevdikleriniz için umduğunuz şeyler gerçek olur. 2011'den daha güzel bir yıl olmasını ümit ediyorum.Yeni başlangıçlar hepimize iyi gelir ,güzel şeyler getirir umarım.

Yeni yılınız kutlu olsun.