6 Ağustos 2012

Ada Havası

Tatil mahmurluğunu üzerimden atar atmaz bilgisayarımın başına oturdum. Çünkü Bozcaada izlenimlerimi sizinle paylaşmak  için sabırsızlanıyorum! Rize'den hediye gelen puşiyi elbise yapıp yola koyuluyorum.Lapseki'den başlayan eğlenceli yolculuğumuz Geyikli'de feribota binmemizle devam etti. Geyikli'den yaklaşık yarım saat süren feribot yolculu ile adaya ayak bastık. Bozcaada'da sizi muhteşem bir kale ve adeta ilham veren bir marine karşılıyor.Tüm araçların 34 plakalı olmasından İstanbulluların kaçış noktası olduğunu anlayabiliyorsunuz. 

Meşhur Ayazma Plajı şanına yakışır biçimde bizi karşılıyor. Soğuk suyu,temiz ve sakin oluşu bizi şaşırtıyor. Ama sıcağa daha fazla dayanamayıp kendimizi denizin kollarında buluyoruz. Ve girdiğim en muhteşem denizle  tanışmış oluyoruz!

Ayazma plajından dönüşte bakir bir koy olan Akvaryum Koyu'na bakmadan gitmiyoruz. Yolda size eşlik eden  minik keçiler ve dağ kekiği kokusu ada havasının çarpmasının nedenlerinden olabilir!

Ada'ya gidip ot yemeden dönmeyin! Desem de sebzeli güveç favorim oluyor..

Dört bir yanı asma bahçesiyle çevrili bu adada bir de şarapları tatmadan dönmeyin. Şurada buz gibi bir kadeh şarap içmenin keyfi başka yerde yok.


Bozcaada izlenimlerimi bavula koyup şehre dönmenin tarifi bambaşka. Diğer izlenimlerimi de Instagram'da paylaştım @bonbondiyorki