1 Ağustos 2013

VIVERE SENZA RIMPIANTI
 Kısacık bir aradan sonra herkese merhaba. Beni Instagram'dan takip edenler bilirler geçtiğimiz hafta bugünlerde İtalya'daydım. Öyle çok yer gezip gördüm ki nasıl anlatsam nereden başlasam bilemiyorum.    Fotoğrafların arasından seçim yapmak da hayli zor. Zira binlerce fotoğraf çektim...
Postuma konu başlığı olan Vivere senza rimpianti! pişman olmadan yaşamak anlamına geliyor. Biz de İtalya'ya en sevdiğimiz dostlarımızla birlikte gittik, pişman olmadık.


Öncelikle şunu söylemeliyim ki İtalya'ya gitmeyi planlıyorsanız yaz aylarını tercih etmeyin. İtalya'nın gittiğimiz her şehri öyle sıcaktı ki zaman zaman nefes almakta zorlandık. Özellikle Venedik nemden ötürü dayanılmaz bir sıcaklıktaydı. Ve rüya yer Portofino!Portofine bana göre herkesin mutlaka görmesi gereken çok şirin küçük bir kasaba. Keşfedilmemiş ara sokaklarında kaybolup kendinizi bir masalda hissetmeniz olası!Milano'ya sivrisinek kovucu almadan gitmeyin mesela. Yoksa saldırıya uğramanız ve sivrisineklere güzel bir ziyafet vermeye hazır olmalısınız!Cenova'da Ferrari Meydanı'nı mutlaka görün ve Cenova'dan pesto soslu makarna yemeden dönmeyin! Birçoğu ev yapımı ve çok lezzetli!


Benim şehrim Floransa oldu. Hiç dönmek istemedim. Ömrümü orada geçirebilirim...


Ve tabii Siena... Bu dünyaya ait olmayan bir yer gibi. Kendinizi kitaplardaki karakterler gibi hissedip gözünüzü kapattığınızda geçmişte orada yaşayan insanları görebileceğiniz çok farklı bir tarihi dokuya sahip... Kısacası İtalya gittiğinizde pişman olmayacağınız bir yer. Detaylar için bir sonraki postu bekleyin.

Ciao!