19 Haziran 2014

ALESTA TRAMOLA
Herkese merhaba! Beni Instagram'dan takip edenler bilirler geçtiğimiz hafta İzmir'deydim. Merak salıp kış boyunca gittiğim Ankara Yelken Klubü'nde aldığım dersleri pratiğe dökmek, bir yandan da minicik bir tatil kaçamağı için soluğu İzmir'de aldım.Açık denizde size yön veren sadece rüzgar olunca yelkenli ile gezmenin tadı başka. Sadece rüzgar ve deniz sesi bana o kadar iyi geldi ki. Zaman zaman çıkan rüzgar yelkenliyi sarssa da onu nasıl dizginleyeceğimizi öğrenmek çok güzel bir deneyimdi.
 İzmir Seferihisar'da yer alan Sığacık beldesinde Theos Marina'da yelkenlimiz bizi bekliyordu. İzmir'de sezon henüz tam açılmasa da rüzgar bizden yanaydı. 4 gün boyunca teknede kaldık. Gönlümüzün demir attığı koylarda deniz ile buluştuk..

Teknede kaldığımız süre boyunca karayı hiç özlemediğimi itiraf etmeliyim. Bir Ankaralı olarak denize olan hasretimi tam olarak gideremesem de de bu tatil bana çok iyi geldi. Tazelendim, yenildendim ve döndüm.


Henüz teknede bir tatil yapmadıysanız 30 feet bir teknenin kişi başı fiyatı 400 Euro kadar. Marina'da yer alan marketlerden ihtiyaçlarınızı tekneye stoklayabilir, açık denizde canınız ne istiyorsa onu yiyebilirsiniz. Deniz insanı acıktırıyor derledi, gerçekten doğruymuş. Sağanak olmadığında pupa palangası ile zaten yelken durağan bir şekilde gidebiliyor. İşte size güneşlenmek ya da biraz serinlemek için güzel bir fırsat.

Muhteşem Ege kahvaltısı, tadı damağımda kalan kumru, şen kahkahalar, kimsenin uğramadığı koylarda yüzmek, çiğdem, boyoz ve çok daha fazlası için diğer postu bekleyin!


Alesta Tramola!