31 Ocak 2015

BAKIM-GÜZELLİK: SEYAHAT ARKADAŞLARIMCilt temizliği benim için gerçekten çok önemli. Yüzümüze sürdüğümüz bir çok kimyasalı arındırmak  kolay olmasa gerek. Ben tam olarak bu fikirden yola çıkarak Clarsonic yüz temizleyici fırça almıştım ki, 2 hafta önce gittiğim cilt bakım uzmanım yüzümün çizildiğini söyledi. Benim cildim çok hassas ve kuru, temizleyeceğim derken cildime farkında olmadan zarar vermişim. Bir süredir Sephora'nın yüz temizleme ürünlerini kullanıyordum. Özellikle çift fazlı göz makyaj temizleyicisi suya dayanıklı rimelimi bile söküp çıkarıyor. Fakat bu ürünlerin normal boylarını sürekli yanınızda taşımak çok zor, çünkü çok büyükler! Sık seyahat eden biri olarak ürünlerimin bavulumda az yer kaplaması benim için çok önemli olduğundan ben tüm bu ürünlerin seyahat boylarını aldım. Gelelim ürünleri nasıl kullandığıma..1- Öncelikle WaterProof göz makyajını iyice çalkaladıktan sonra disk pamuğa bir miktar ürün döküyorum. Sonrasında gözlerime tutup 40 saniye kadar bekletip ardından silerek göz makyajımı tamamen çıkarmış oluyorum. Ben göz makyajı temizliğindey ağlı bir ürün kullanıyorum çünkü cildim oldukça kuru..

2- Ten makyajımı çıkarmak için krem bir ürün olan Sooting Cleansing Milk kullanıyorum. Ürünü bir miktar pamuğa döktükten sonra tüm yüzümü ve boynumu bu temizleyici süt ile siliyorum. Bu süt sonrasında da cildimin nemli kalmasını sağlıyor..


3- Son olarak Sephora'nın bence en güzel ürünlerinden biri olan tonik ile yüzümü siliyorum. Bu tonik cildimdeki kızarıklıkları alıyor ve çok fresh bir his bırakıyor. İşte cildim şimdi makyaj ve kirden tamamen arınmış durumda. Toniğim kuruduktan sonra Serum ve ardından nemlendiricimi artık cildime uygulayabilirim.

Bu ürünlerin seyahata giderken ya da evde kalmadığım zamanlarda yanımda taşımak oldukça kolay olduğu için çok seviyorum. Seyahate giderken mutlaka bu ekibi yanıma alıyorum.