23 Şubat 2015

HANGİ FOTOĞRAF DÜZENLEME PROGRAMLARINI KULLANIYORUM?


Yepyeni bir haftadan herkese merhaba. Son zamanlarda hepimiz yazılarla değil görsellerle konuşur olduk. Hatta öyle ki gönderilerdeki yazıları okumaz olduk.. Hal böyle olunca fotoğraf ve görsel daha çok önem kazandı. Benim de en çok aldığım sorulardan birisi hangi fotoğraf düzenleme uygulamalarını kullandığım. Ben bugüne kadar aslında bir çok fotoğraf düzenleneme uygulaması kullandım fakat bunların b.r çoğu zaman içinde telefonumdan da iPad'imden de elendi. Neden diyecek olursanız aslında fotoğraf editleme işi çok ucu açık bir konu. Burada zevk tamamen size kalmış. Benim işimi fazlasıyla gören iki uygulama var şuanda telefonumda. İlki After Light.
Insragram hesabımda gördüğünüz fotoğraflardan bir çoğunu bu uygulamayı kullanarak yayınlıyorum. Işık ve filtre seçenekleri oldukça iyi. Instagram filtrelerini ben beğenmediğim için ve daha doğala yakın görseller kullanmayı tercih ettiğimden dolayı After Light tam bana göre. After Light'ı ilk ne zaman kullanmaya başladığımı hatırlamıyorum ama sanırım iTunes'da ücretli. Burada bir çok fotoğrafa filtre yapabiliyor, ışık efektleri katabiliyor kısacası resminizi daha da kişiselleştirebilir hale getiriyorsunuz.

 Rain filtresini ben çok seviyorum ama filtre tercihlerim fotoğrafın rengine hatta açık havada mı yoksa kapalı alanda olup olmadığına göre bile değişiyor. Örneğin Rain filtresi bana göre kapalı alanlardaki görsellerin ışığını ve kontrastını çok güzel oturtuyor.
 Bir diğer favorim ise Idaho. Idaho ise retro görünümü ile kalbimi çalan daha çok açık alandaki çekimlerde yeşili daha yeşil maviyi daha mavi gösterebilen güzel bir filtre.
 Fotoğraf düzenlemek için kullandığım bir diğer uygulama ise Vsco Cam. Vsco Cam uygulaması bütün dünyada çok kullanılan ve oldukça popüler olan bir uygulama..


Benim filtre tercihim genel de F2. F2'nin  soğuk havasını evet çok seviyorum :)