30 Nisan 2015

TANITIM VİDEOSU: ANNEM HAKLIYMIŞBir süredir yediğime içtiğime ve bedenime dikkat etmiyordum. Canım ne isterse onu yiyor, spor yapmayı bırakın işten eve evden işe arabayla gidiyor yani tek bir adım bile atmıyordum. Ergenliğe girdiğimden beri annem beni çeşitli spor klüplerine yazdırıp spor yapmamı sağlamış, en organik ürünleri özenle pişirerek gelişimim için bin bir dikkatle beslenme programımı hazırlamıştı. Bunların hepsini "Bedenin senin dünyadaki evin, ona dikkat et ve koru" diyerek zihnime işlemişti.  Ben bu mottoyu malesef bir süre unutarak kendime ve bedenime dikkat etmemiş, sporu bırakmıştım. Ofiste düzensiz bir bir beslenme şekli, nasıl olsa gencim bana bir şey olmaz algısı Şimdi 25 yaşımdayım ve bedenimin hızla yaşlandığını farkettim. #AnnemHaklıymış , bedenime bakmaz ona değer vermezsem o da bana kötü davranırmış. Annemin bu sözünü çok geç olmadan anladığımı düşünüyorum. Artık bedenime ve sağlığıma dikkat ediyorum. Bedenime aldığım yiyecekleri özenle seçiyorum, ona zarar verecek yemekleri yemiyorum.  Belki spor salonunda saatlerce koşmuyorum ama ben de keyif aldığım bir spor buldum; pilates yapıyorum. Bedenim tüm iyi niyetimin farkına vardı. Bne ona ne kadar iyi davranırsam o bana daha iyi bakıyor..

Siz de dünyadaki eviniz yani bedeninize iyi davranın. Anneler Günü'nün yaklaştığı bu süreçte bir kez daha #AnnemHaklıymış diyorum.
Bu içerik Nivea sponsorluğunda yayınlanmıştır fakat düşünceler bana aittir. Sizin #AnnemHaklıymış dediğiniz konular neler, paylaşırsanız mutlu olurum.