16 Haziran 2015

AMSTERDAM OPEN AIRKıştan beri bir hayalimiz vardı; güzel bir festivale gitmek... Bu sene 6-7 Haziran'da düzenleneceğini duyup etkinliğin web sitesinden biletlerimizi aldık ve tabii sonra uçak biletlerini. 4 Haziran'da Amsterdam'a doğru yola çıktık. Amacımız eğlenmek, çok eğlenmekti. +Amsterdam Open Air bizim için gerçekten unutulmaz bir festival oldu!Festivalden iki önce Amterdam'a gittik. Neredeyse her kanalın önünde fotoğraf çektirdik. Lokal restoranlarda değişik yemekler tattık ve tüm şehri bisikletle gezdik.
Cumartesi günü ise festival alanına şehir merkezinden metro ile gittik. Gaasperpark durağında indikten sonra yürüyerek festival alanına geçebiliyorsunuz. Bu işin en güzel yanı da araç ya da bisikletle gitmek zorunda olmamanız. Koooocaman bir yeşil parkta farklı müzik tarzları için sahneler oluşturulmuştu. O sahneden sıkılıp chill out müziğe ondan sıkılıp lounge müzik eşliğinde bütün gün partiledik. Aslında sıkılmak neredeyse münkün değil fakat aynı tarz müziği saatlerce dinlemek bünyede farklı bir etki yapabiliyor.

Festival girişinde bileğinize takılan bilekliklere kredi kartı ya da nakit para karşılığında puan yükletiyorsunuz. Festival alanında aldığınız tüm yiyecek ve içecekleri bilekliğinizdeki çipten puanların düşmesi ile ödüyorsunuz. Böylece yanınızda yüklü para taşımaktan kurtulmuş oluyorsunuz. Ayrıca girişte şifreli kutucuklardan kiralayarak eşyalarınızı, sırt çantanızı buraya koyarak rahar rahat eğlenebiliyorsunuz.

İşte benim en sevdiğim ve en fazla takıldığım sahnelerden biri... Girls Loves DJS


Festival için fotoğraf çekinme alanları, şarj yerleri, üstünüzü değiştirmek için alanlara kadar her şey düşünülmüş. Güneş akşam saat 23:00'de battığı için kaç saat ayakta kaldık, kaç saat zıpladık hiç hatırlamıyorum. Dinlenme yerleri kocaman yastıklar, çimenler her şey çok keyifliydi. Kesinlikle katıldığım en güzel festivaldi. Festival'de bir Türk'le tanıştık ve sırf bu festival için Hollanda'ya geldiğimizi söylediğimizde garip bir şekilde çok şaşırdı.

Önümüzdeki yaz bu festivale katılmak için evet çok sabırsızlanıyoruz!